Julia z Olimpijczyka Łuków brązową medalistką Mistrzostw Polski Juniorek

Sport Wt. 23.04.2024 11:05:20
23
kwi 2024

Ponad 180 zawodniczek i zawodników z 60 klubów z całej Polski rywalizowało o medale podczas Mistrzostw Polski Juniorek i Juniorów w podnoszeniu ciężarów. Byli wśród nich sztangiści z Olimpijczyka Łuków. Reprezentantka łukowskiego klubu, Julia Linkiewicz wywalczyła na zawodach brązowy medal.

Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów w podnoszeniu ciężarów odbywały się w miniony weekend, 19 – 21 kwietnia w Zamościu. W kategorii 45 kg wystartowała reprezentantka Olimpijczyka Łuków Oliwia Markiewicz, która w dwuboju zajęła czwarte miejsce, a za rwanie – brąz. Kacper Nowosielski w kat. 96 kg zajął 10 miejsce z wynikiem 221 kg. Największy sukces na zawodach w Zamościu wywalczyła Julia Linkiewicz, która w kategorii wagowej do 55 kg z wynikiem 132 kg w dwuboju zajęła trzecie miejsce. Natomiast za rwanie i podrzut - dwa srebrne krążki. Brąz zdobyty na zawodach to piąty medal mistrzostw Polski wychowanki Olimpijczyka.

W klasyfikacji klubowej Olimpijczyk Łuków zajął 21 miejsce zdobywając 18 pkt. do współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży.

Informacja i zdjęcia: Klub Olimpijczyka Ziemi Łukowskiej